Потребна ви е помош?
+38978450546

Helmet MATTE BLACK Детска Кацига

2.600 ден.
  • Производител: Kinderfeets®
  • Шифра:0023
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Детската кацига Kinderfeets® обезбедува максимална заштита за мали деца кои се вклучени во спортски активности: возење велосипед без педали, трицикл, класичен велосипед, скејтборд или скутер.

Безбедноста на нашите малечки секогаш е на прво место. Имаат прилагодлив систем за подесување и прерамки за брадата кои обезбедуваат дополнителна удобност, додека надворешната обвивка од ABS и облогата со EPS обезбедуваат безбедност на децата. Вклучени се два комплети Sweatsaver (™) Fit Pads, а дупките за вентилација генерираат максимален проток на воздух, така што малите можат да возат по цел ден!

Имаат прилагодлив опсег за различни возрасни групи, од 46 до 52 см,

Карактеристики:

  • Наменети се за деца на возраст почнувајки од 1 година,
  • Имаат прилагодлив опсег за различни возрасни групи, од 46 до 52 см,
  • Поседуваат прилагодливи ремени и подлога за брадата кои лесно се ракуваат без ризик од стискање,
  • Детската кацига Kinderfeets® е во согласност со U.S. CPSC Bike Safety Standars

Детската кацига Kinderfeets® е достапна во 4 прекрасни бои како би создале совршена комбинација со вашиот избран велосипед без педали Kinderfeets®: Kinderfeets® Tiny Tot, Kinderfeets® Tiny Tot Plus, Kinderfeets® Classic, Kinderfeets® Classic Bamboo и Kinderfeets® Retro.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи