Потребна ви е помош?
+38978450546

За Нас

Littleone.mk (Дамав-Нас Дооел) е регистрирана компанија за онлајн трговија во нашата земја. Дистрибутери сме на уникатните детски брендови Kinderfeets, Trunki, Play&Go, Cubica, Ortoto, Join Clips, Banana Panda, Dolce, Tolo како и останати додатоци наменети за најмaлите. Нашата цел е да обезбедиме квалитетни производи за Вашите дечиња. Внимателно одбраните брендови нудат максимална авантура, уживање и едукација на Вашите најмили.  

Kinderfeets - Инспирирани од традиционалните холандски велосипеди, Kinderfeets потекнува од холандскиот збор „kinderfiets“, што во превод значи „детски велосипед“. Однадвор, велосипедите и другите производи на Kinderfeets може да изгледаат едноставни во дизајнот, но целните карактеристики на секој од нив обезбедуваат безбедност на децата и еколошки чиста животна средина.

Направени од дрвен бамбус и / или дрво од бреза, нашите велосипеди се опремени со прилагодливи седишта, биоразградливи гуми и подвижни рачки што гарантираат комфор и стабилност при возењето. Другите производи, како нашите Киндерборд се инспирирани од училницата Валдорф и им нуди на малите активно и имагинативно искуство! Нашите проодувалки за бебиња, додатоци за велосипеди и едукативни играчки инспирираат развој на моторни и когнитивни вештини, истовремено овозможувајки бескрајна авантура.

Trunki - Ние веруваме дека патувањето нуди нови искуства и создавање спомени. Преку нашите детски возечки куфери обезбедуваме функционалност што ја ценат возрасните и ја обожаваат децата. 

Од 2006 година, компанијата Trunki има добиено над 100 награди за дизајн, функционалност и безбедност од целиот свет. Тие ги правиме нивните производи екстра издржливи за да можат да бидат предадени и користени на следните генерациии. Нудат 5 годишна гаранција на секој производ. Имаат и 5* рецензии на Интернет кои сведочат за тоа колку Trunki производите ги сакаат родителите и децата!

Play&Go -  Подлогите за играње Play&Go се направени од врвен полипамук и изработени според светски стандарди за заштита на животната средина. Сите производи се официјално тестирани и одобрени од швајцарски SGS и германски TUV. О. Тие се прекрасни употреба и имаат 2 илу 3 години гаранција (во зависност од моделот)

Дозволете нашите производи да бидат дел од незаборавните моменти со Вашите најмили.

Со почит, 

Тимот на littleone.mk