Потребна ви е помош?
+38978450546

Banana Panda

Figure It Out Puzzle Space Сложувалка (2+)

Ве чека космичка авантура!Овој едукативен комплет ги вклучува децата во креативна игра и ги поттикнува да научат за Сончевиот систем. Соберете ја шарената сложувалка од 20 парчиња и поставете ја сцената за извонредни авантури. Џамбо фигурите ќе му помогнат на ..
1.500 ден.
Подробнее

High Contrast Baby Cards Едукативен Сет (0m+, 3m+)

Со прикажување и објаснување на илустрациите, се формира блиска врска со детето и совршено се стимулира когнитивниот и моторниот развој.При раѓањето, видот сè уште е недоволно развиен. На почетокот, бебињата најдобро гледаат јасни обрасци со висок контраст, а ..
1.200 ден.
Подробнее

High Contrast Baby Cards Едукативен сет (6m+, 9m+)

Откријте го светот заедно со Вашето бебе уште од првите денови на животот! Погледнете колку забавно можете да уживате со новороденчето.Оваа прва едукативна книга за прикажување на Вашето бебе содржи јасни контрастни слики, кои го привлекуваат вниманието на беб..
1.200 ден.
Подробнее

High Contrast Baby Pack Едукативен сет (0+)

Бебешкиот пакет со висок контраст од Banana Panda е збирка од 7 двострани контрастни картички и 2 книги -  хармоника за поддршка на развојот на вашето дете во најраните недели од животот. Овој производ 3-во-1 се развива со вашето дете од раѓање до 1 го..
1.400 ден.
Подробнее

High Contrast Flash Cards on a Ring Двострани Флеш Карти (0m+)

Никогаш не е прерано да го истражуваш светот!Овие двострани картички со дваесет големи илустрации се погодни за мали деца, кои можат да гледаат само бои со висок контраст и јасни контури. Едноставни, јасни обрасци, прилагодени на визуелната перцепција на ма..
1.200 ден.
Подробнее

High Contrast Flash Cards on a Ring Двострани Флеш Карти (3m+)

Никогаш не е рано да се истражува светот!Овие двострани флеш карти со дваесет големи илустрации се соодветни за бебиња над три месеци кои се способни да забележат детали и да идентификуваат помали елементи од една целина. Едноставни, јасни обрасци, приспособен..
1.200 ден.
Подробнее

Let's Play Yummy Bingo Едукативна Игра (18m+)

Желни сте за забава? Ставете ја храната во ред и уживајте!Сетот содржи 6 табли и 24 големи кругови кои можат да се мешаат и да се совпаѓаат во различни сценарија.Можете: да играте класична игра бинго (поврзете ги круговите за храна и пијалоци со табли), да екс..
1.400 ден.
Подробнее

Long Puzzle Ocean Сложувалка (2+)

Looong Puzzle Ocean е наградувана панорамска сложувалка од 27 парчиња која ги поканува децата да се нурнат во океанските длабочини и да откријат шарен свет на фасцинантни суштества! Сложувалката ја доби наградата од избор на наставници за 2019 година на Learni..
1.500 ден.
Подробнее

Make-a-Match Puzzle Number Train Едукативен Сет (3+)

1… 2… 3… Време е за патување во светот на броевите. Соберете ги вагоните и потоа одлучете кој ќе се вози во секој од нив. Сите на возот! Оваа едукативна панорамска сложувалка се состои од 30 елементи: 20 традиционални парчиња и 10 кругови за усогласување..
1.500 ден.
Подробнее

Match the Vehicles Puzzles Сложувалка (2+)

Запознајте различни возила и тргнете на едукативно патување со нив!Овој едукативен сет вклучува 6 големи сложувалки со кружни парчиња што може да се отстранат и кои можат да се вметнуваат наизменично. Забавувајте се заедно додека тренирате рачна умешност, перц..
1.400 ден.
Подробнее

Observation Puzzle Space Едукативен Сет (4+)

Ве очекува универзум на изненадувања! Погледнете внимателно за да ги најдете!Има многу интересни работи за малите набљудувачи да ги пронајдат во оваа детална и шарена сложувалка од 60 парчиња. Прво, спојте ја сложувалката, а потоа побарајте ги предметите во ра..
1.500 ден.
Подробнее

On-the-Go Memory Game Vehicles Едукативен Сет (2+)

Vroom vroom… Зафатените возачи и нивните шарени возила ги канат малите деца да играат! Овој едукативен сет содржи 30 големи парчиња и прави совршена игра. Можете да играте на различни начини! Откријте ги сите слики и проверете кој е побрз во наоѓањето на..
600 ден.
Подробнее

On-the-Go Puzzle Discovering Circles Едукативен Сет (18m+)

Направете го тоа на вашиот начин!Овој креативен сет содржи осум цврсти сложувалки за мали раце. Сите кругови може да се измешаат и да се спојат, со што се добиваат различни забавни комбинации. Секој натпревар е успех и мотивација за продолжување на фасцинантно..
600 ден.
Подробнее

On-the-Go Puzzle Discovering Shapes Едукативен Сет (18m+)

Откријте бои и форми! Усогласувањето на формите обезбедува одлична забава за родителите и детето и им овозможува да го откријат светот заедно. Овој креативен сет содржи осум цврсти сложувалки кои се совршени за мали раце. Секој натпревар е мотивација за продол..
600 ден.
Подробнее

On-the-Go Puzzles Ponies Едукативен Сет (3+)

Овие разиграни коњчиња од магична земја ќе го пренесат Вашето дете во светот на попредизвикувачките сложувалки!Оваа практична кутија содржи 5 сложувалки, од кои секоја се состои од 9 парчиња. Шарените илустрации ги поттикнуваат децата да ја состават сложувалка..
600 ден.
Подробнее

Puzzlove Animals Of the World Puzzles Сложувалка (4+)

Овој фасцинантен сет на илустрации на мапи на светот е совршен избор за љубителите на природата кои сакаат да ги истражуваат необичните суштества на секој континент. Секоја илустрација прикажува различен жител на географска област, обезбедувајќи и забава и обр..
1.500 ден.
Подробнее

Puzzlove Cats Puzzle Сложувалка (9+)

Овој комплет сложувалки од 500 парчиња е совршен избор за љубителите на мачки кои сакаат да поминуваат време правејќи фасцинантни слики. Секоја сложувалка има различна графика која прикажува убава мачка заедно со името на нејзината раса, обезбедувајќи заб..
1.500 ден.
Подробнее

Puzzlove Dogs Puzzles Сложувалка (5+)

Овој комплет сложувалки од 100 парчиња е совршен избор за љубителите на кучиња кои сакаат да поминуваат време правејќи фасцинантни слики. Секоја сложувалка има различна графика која прикажува прекрасно куче заедно со името на неговата раса, обезбедувајќи ..
1.500 ден.
Подробнее

Super Size Puzzle Match Animals Едукативен Сет (2+)

Animal Match е многу голема и шарена сложувалка од 34 парчиња што ги охрабрува малите деца од 2 години (24 месеци) да играат креативно на различни начини: децата можат да состават џиновски 6 сложувалки со различни животни или спојте ги сите сложувалки зае..
1.800 ден.
Подробнее

Super Size Puzzle Match the Farm Fun Едукативен Сет (2+)

Играјте заедно на повеќе креативни начини со Farm Match Fun Suuuper Size Puzzle од Banana Panda! Оваа сложувалка од 34 парчиња има сè што сакаат малите: весела тема за животните на фармата, цврсти џамбо парчиња и тркалезни парчиња за замена и совпаѓање. Децата..
1.800 ден.
Подробнее

Suuuper Size Memory Game Vehicles Едукативен Сет (2+)

Шарените возила се подготвени за возење! Поврзете се со амбулантни возила, вредни багери, ултра брзи ракети и други. Овој едукативен сет има 24 џамбо и цврсти картички и прави совршена прва игра за меморија.Како да играш:Започнете со 2 или 3 пара и потоа додад..
1.800 ден.
Подробнее

What in the World Young Explorers Едукативен Сет (6+)

Составувањето на оваа џамбо сложувалка од 168 парчиња е забавен начин за младите истражувачи да научат за светот. Дали сте подготвени да запознаете диви животни, да набљудувате неверојатни растенија и да видите исклучителни места? Во секој агол на светот ве..
1.800 ден.
Подробнее
Прикажани 1 до 22 од 22 (1 страни)