Потребна ви е помош?
+38978450546

Kinderfeets®

BABY SWING Лулашка

Kinderfeets Baby Swing оживува мала имагинација и инспирира ран физички развој. Закачете ја како лулашка во дворот или ставете ја внатре во домот во дождлив или студен ден. Рачно изработено од бреза, буково дрво и природно јаже; и завршена со нетоксичен лак ..
3.990 ден.
Подробнее
-20%

Balance Board Дрвена Баланс Даска Bamboo

Дрвената баланс даска Kinderfeets® Kinderboard им овозможува на децата да ги усовршат своите моторни вештини, а воедно е и повеќенаменска играчка преку која можат да се лулаат и лизгаат, а истовремено може да се користи како&..
4.720 ден. 5.900 ден.
Подробнее
-20%

Balance Board Дрвена Баланс Даска Chalkboard

Дрвената даска за рамнотежа Kinderfeets® Kinderboard им овозможува на децата да ги усовршат своите моторни вештини, а воедно е и повеќенаменска играчка преку која можат да се лулаат и лизгаат, а истовремено може да се користи како..
4.720 ден. 5.900 ден.
Подробнее
-20%

Balance Board Дрвена Баланс Даска Lite Natural

Дрвената даска за рамнотежа Kinderfeets® Kinderboard им овозможува на децата да ги усовршат своите моторни вештини, а воедно е и повеќенаменска играчка преку која можат да се лулаат и лизгаат, а истовремено може да се користи како..
4.480 ден. 5.600 ден.
Подробнее
-20%

Balance Board Дрвена Баланс Даска Rose

Дрвената даска за рамнотежа Kinderfeets® Kinderboard им овозможува на децата да ги усовршат своите моторни вештини, а воедно е и повеќенаменска играчка преку која можат да се лулаат и лизгаат, а истовремено може да се користи како..
4.720 ден. 5.900 ден.
Подробнее
-20%

Balance Board Дрвена Баланс Даска Sage Wash

Дрвената даска за рамнотежа Kinderfeets® Kinderboard им овозможува на децата да ги усовршат своите моторни вештини, а воедно е и повеќенаменска играчка преку која можат да се лулаат и лизгаат, а истовремено може да се користи како..
4.720 ден. 5.900 ден.
Подробнее
-20%

Balance Board Дрвена Баланс Даска Yelow

Дрвената даска за рамнотежа Kinderfeets® Kinderboard им овозможува на децата да ги усовршат своите моторни вештини, а воедно е и повеќенаменска играчка преку која можат да се лулаат и лизгаат, а истовремено може да се користи како тунел за воз или автомобил. ..
4.720 ден. 5.900 ден.
Подробнее

Balance Disk Баланс Диск

Изградете физичка издржливост и тестирајте ја вашата агилност со Kinderfeets Balance Disk! Изработен од дрвен бамбус и рециклирани пластични шишиња, дискот е совршена одржлива алатка за развој на стабилност на телото, јачина на јадрото, добро држење на те..
3.290 ден.
Подробнее

Bamboo ABC Коцки

Конечно! Коцки изработени од бамбус кои ги поддржуваат малите во нивниот развој, а истовремено негуваат еколошки начин на живот. 18 бамбусови коцки со букви, бројки, 4 елементи на земјата и 4 симболи за сезоната, кои им помагаат на децата да ги ..
1.800 ден.
Подробнее

Cargo Bike Туркачки Велосипед

Инспириран од оригиналниот холандски Bakfiets, Kinderfeets Cargo Bike е туркачки велосипед со 4 тркала со голем товарен простор напред за играчки. Гумите без воздух EVA ги штитат површините од гребнатини и гарантираат стабилно, непречено возење; Поканете го..
6.590 ден.
Подробнее

Cargo Walker Дрвена Играчка Проодувалка Slate Blue

Прекрасната дрвена играчка/проодувалка која овозможува бесконечна забава и усовршување на моторните вештини Kinderfeets® Cargo Walker е совршен додаток за секоја детска соба. Kinderfeets® Cargo Walker 2 во 1 може да се користи како ..
5.900 ден.
Подробнее

Cargo Walker Дрвена Играчка Проодувалка White

Прекрасната дрвена играчка/проодувалка која овозможува бесконечна забава и усовршување на моторните вештини Kinderfeets® Cargo Walker е совршен додаток за секоја детска соба. Kinderfeets® Cargo Walker 2 во 1 може да се користи како ..
5.900 ден.
Подробнее

CHILD'S SWING Лулашка

Kinderfeets Child's Swing го поттикнува развојот на рамнотежа и координација, имагинативно размислување, груби моторни вештини и самодоверба. Лесен е за склопување и е совршен за во двор, кампување, игротека, канцеларија или парк!Рачно изработено од бреза, бук..
3.300 ден.
Подробнее

CLIMBING LADDER Скала За Качување

Можете ли да се искачите на врвот? Kinderfeets Climbing Ladder се ниша и се движи динамично со секој чекор – поттикнувајќи го развојот на сетилните вештини, јачината на јадрото, рамнотежата, координацијата, грубите моторни вештини и вестибуларната ориентација...
3.390 ден.
Подробнее

Helmet MATTE BLACK Детска Кацига

Детската кацига Kinderfeets® обезбедува максимална заштита за мали деца кои се вклучени во спортски активности: возење велосипед без педали, трицикл, класичен велосипед, скејтборд или скутер. Безбедноста на нашите малечки секогаш е на пр..
2.600 ден.
Подробнее

Helmet MATTE ROSE Детска Кацига

Детската кацига Kinderfeets® обезбедува максимална заштита за мали деца кои се вклучени во спортски активности: возење велосипед без педали, трицикл, класичен велосипед, скејтборд или скутер. Безбедноста на нашите малечки секогаш е на пр..
2.600 ден.
Подробнее

Helmet MATTE SILVER SAGE Детска Кацига

Детската кацига Kinderfeets® обезбедува максимална заштита за мали деца кои се вклучени во спортски активности: возење велосипед без педали, трицикл, класичен велосипед, скејтборд или скутер. Безбедноста на нашите малечки секогаш е на пр..
2.600 ден.
Подробнее

Helmet MATTE SLATE BLUE Детска Кацига

Детската кацига Kinderfeets® обезбедува максимална заштита за мали деца кои се вклучени во спортски активности: возење велосипед без педали, трицикл, класичен велосипед, скејтборд или скутер. Безбедноста на нашите малечки секогаш е на пр..
2.600 ден.
Подробнее

Helmet MATТE WHITE Детска Кацига

Детската кацига Kinderfeets® обезбедува максимална заштита за мали деца кои се вклучени во спортски активности: возење велосипед без педали, трицикл, класичен велосипед, скејтборд или скутер. Безбедноста на нашите малечки секогаш е на прво место. Имаат прил..
2.600 ден.
Подробнее

Kinderfeets Basket Плетена Корпа

Рачно плетената корпа Kinderfeets® е одличен и практичен додаток за детскиот баланс велосипед. Одговара на сите велосипеди Kinderfeets® и повеќето велосипеди без педали од други брендови. Корпата има димензии (10 x 13 x 8 cm) и може брзо..
1.200 ден.
Подробнее

Kinderfeets Crate Дрвена Корпа

Дрвената корпа Kinderfeets® е прекрасен и практичен додаток за детскиот велосипед без педали. Дрвената корпа Kinderfeets® одговара на сите велосипеди Kinderfeets® и повеќето велосипеди без педали од други брендови. Рачно изработена дрвена кор..
1.200 ден.
Подробнее

Kinderfeets Шатор

Влезете во авантуристичкот свет со шаторот на Kinderfeets!  Изработен користејќи борово дрво од Нов Зеланд и природна памучна ткаенина, шаторот инспирира игра и ја буди фантазијата кај секое дете. Заоблениот страничен прозорец ..
5.990 ден.
Подробнее

Kinderscooter Тротинет

Откријте ја Вашата следна авантура со Kinderscooter! Опремен со 3 EVA гуми без воздух и нетоксични рачки за непречено и удобно возење, овој тротинет нуди можност за мали деца кои се желни да почнат самостојно да крстарат. Управувајте со рачките во која било на..
5.900 ден.
Подробнее

Pikler RAMP & SLIDE Лизгалка

Двостраната/реверзибилна Pikler Ramp & Slide нуди бесконечен број на игри! Денес може да биде топоган, утре место за качување или мост, а следниот ден пешачка патека или имагинарен влез во вашиот замок. Преку активна развојна игра со системот Pikler, ..
7.990 ден.
Подробнее

Pikler ROCKING & CLIMBING ARCH Лулашка

Pikler Rocking & Climbing Arch служи и како лулашка или уред за качување за активни мали деца. Изработен е со користење на дрво од бреза и бука и е совршена опција за децата кои ја истражуваат својата авантуристичка страна. Преку ф..
8.990 ден.
Подробнее

Pikler Triangle Качувачки Триаголник Голем

ГОЛЕМИОТ троен качувачки триаголник на Pikler има 3 различни страни за качување: една со јажиња, друга со дрвени блокови за чекорење и трета со штипки. Изработена е со користење на дрво од бреза и бука и е совршена опција за децата кои ја истраж..
17.990 ден.
Подробнее

Pikler Triangle Качувачки Триаголник Мал

МАЛИОТ троен качувачки триаголник на Pikler е најкомпактен од триаголниците за качување и има можност за качување од 2 страни. Изработен е со користење на дрво од бреза и бука и е совршена опција за децата кои ја истражуваат својата авантур..
6.990 ден.
Подробнее

Pikler Triangle Качувачки Триаголник Медиум

MEDIUM Pikler Triple Climber Triangle има 2 страни за качување и е склоплив за лесно складирање. Изработен е со користење на дрво од бреза и бука и е совршена опција за децата кои ја истражуваат својата авантуристичка страна. Преку физичкат..
10.990 ден.
Подробнее

Pram Walker Дрвена Играчка Проодувалка Rose

Прекрасната дрвена играчка/проодувалка за надворешна и внатрешна употреба ќе му помогне на вашето дете да ги направи првите чекори и да вежба рамнотежа и развива моторни вештини. Kinderfeets® Pram Walker комбинира две работи - проодувалка за бебињ..
6.500 ден.
Подробнее

Pram Walker Дрвена Играчка Проодувалка White

Прекрасната дрвена играчка/проодувалка за надворешна и внатрешна употреба ќе му помогне на вашето дете да ги направи првите чекори и да вежба рамнотежа и развива моторни вештини. Kinderfeets® Pram Walker комбинира две работи - проодувалка за бебињ..
6.500 ден.
Подробнее
Прикажани 1 до 30 од 44 (2 страни)