Потребна ви е помош?
+38978450546

Дрвени играчки Cubica и Kinderfeets®


Запознајте го нашите дрвени играчки од брендовите Kinderfeets и Cubica. Сите уникатни играчки развиваат имагинација, моторна координација и фини моторни вештини кај Вашето дете.

Децата можат да учат додека си играат со овој симпатичен дрвен сет Fairtale.Целосно безбедна - 100% нетоксична и со сертифициран квалитет, Изработена од еколошки дрво и е наменета за возраст од 3 години па нагоре.Тежина 0,3 кг Ширина 12,5 см Висина 3,2 см Д..
800 ден.
Повеќе

Земете го вашиот риболовен стап, фрлете го и обидете се да закачите шарена риба!Риболовната игра вклучува 2 риболовни стапчиња и 12 риби.Ги подобрува фините моторни вештини и координацијата, како и социјалните вештини кога се игра наизменично со втор играч...
1.100 ден.
Повеќе

Со дрвената играчка Xylophone на брендот Cubica овозможете им на децата да истражуваат звук и исто така:- да ја зголемат креативноста,- да ги зајакнат когнитивните вештини и сензорниот развој,- да развијат фини моторни вештини,- да го поттикнат самоизразувањет..
1.100 ден.
Повеќе

Пробудете ја фантазијата на вашите деца со Kinderfeets “Push & Pull Animals”! Рачно изработени од издржлив бамбус и гумени обложени тркала, со цел за да спречи гребење на површините во домаќинството. Секое животно кога ќе се ..
1.200 ден.
Повеќе

Комплетот се состои од дрвена фарма со прекрасни разиграни животни. Развива имагинација, моторна координација и фини моторни вештини. Сите играчки Cubika се направени од еколошко дрво од Карпатите и се обоени со боја на база на вода, која нема мирис и е апс..
1.300 ден.
Повеќе

Направете ги најубавите згради со овој класичен дрвен сет на коцки! Комплетот содржи 50 дрвени и обоени коцки. Детето на разигран начин учи за боите и облиците. Само наредете ги и забавата може да започне! Погодни за деца од 18+ месеци. Димен..
1.400 ден.
Повеќе

Конечно! Коцки изработени од бамбус кои ги поддржуваат малите во нивниот развој, а истовремено негуваат еколошки начин на живот. 18 бамбусови коцки со букви, бројки, 4 елементи на земјата и 4 симболи за сезоната, кои им помагаат на децата да ги ..
1.800 ден.
Повеќе

Комплетот содржи локомотива и два рамни вагони прикачени еден на друг со врвка, како и осум обоени елементи, кои се прикачени на вагоните по принцип на пирамида. Тркалата се подвижни. Овој комплет го запознава Вашето дете со боите, развива моторна координација..
1.900 ден.
Повеќе

Комплетот се состои од 55 парчиња шарени тематски елементи на урбана средина. Детето може да создаде мал град според сопствената идеја. Развива креативно размислување и фини моторни вештини. Сите играчки Cubika се направени од еколошко дрво од Карпатите и с..
1.900 ден.
Повеќе

Запознајте го сетот JOIN CLIPS® MARBLE RUN. Создадете уникатна патека и голем број на мостови, пречки и тунели. Повеќе информации можете да погледнете на следниот линк: Join Clips - Marble Run VIDEOЗабелешка: Овој производ не вклучува клипови за поврзувањ..
2.300 ден.
Повеќе

JOIN CLIPS® се дизајнирани и замислени за градење, поврзување и играње со дрвени штици. Овој Home сет се состои од 200 JOIN CLIPS во 15 различни верзии, 40 убаво завршени дрвени градежни штици. Книга со упатство и со 4 примери за градење и дополнителена торба ..
2.900 ден.
Повеќе

Истражете ја оригиналната играчка што се користи во играта Валдорф и Монтесори: Големите дрвени лакови на Kinderfeets!   12 лакови кои им овозможуваат на децата да сортираат, собираат и да се развиваат когнитивно, уживајќи во имагинативна слободна ..
3.900 ден.
Повеќе

Истражете ја оригиналната играчка што се користи во играта Валдорф и Монтесори: Големите дрвени лакови на Kinderfeets!   12 лакови кои им овозможуваат на децата да сортираат, собираат и да се развиваат когнитивно, уживајќи во имагинативна слободна ..
3.900 ден.
Повеќе
Прикажани 1 до 13 од 13 (1 страни)