Потребна ви е помош?
+38978450546

Сензорни меки играчки Dolce


Dolce играчките обезбедуваат забавен и едукативен начин за играње и учење. Произведени се од безбедни материјали и се еколошки. Dolce Toys се засновани на идејата за учење STEM, иницијатива која е развиена на врвни универзитети низ Америка и Европа во обид да им се овозможи на децата најдобар можен почеток во животот.

Оваа прекрасна играчка за активности е совршен придружник за вашето дете секогаш кога сте дома или во движење. Играчката за активности ќе го задржи вашето бебе зафатено играјќи си со текстурираните ткаенини со туткање. Апликативните детали, прстените за заб..
950 ден.
Повеќе

Сензорната мека играчка Shaker Parrot може да испушта звуци и да создава ритам.Зошто децата ја сакаат оваа играчка? Звуци: Децата ќе уживаат во создавањето звуци со користење на играчката. Боја: Варијацијата на бојата ги прави многу привлечни за љубопитните..
990 ден.
Повеќе

Сензорната мека играчка Peacock може да испушта звуци и да создава ритам.Зошто децата ја сакаат оваа играчка?Звуци: Децата ќе уживаат во создавањето звуци со користење на играчката.Боја: Варијацијата на бојата ги прави многу привлечни за љубопитните бебиња.Мат..
990 ден.
Повеќе

Овој Фламинго може да се гушка и е преполн со додатоци, и на опашката и на нозете. Исто така, доаѓа со огледало, а има и прстен за заби на горниот дел од играчката, веднаш до панделките. Има многу активности со различни типови на текстури и забавни за откривањ..
1.050 ден.
Повеќе

Ова е прекрасна играчка Kамила, Вашите деца ќе ја обожаваат! Веселиот звук на ѕвончето и чкрипечките звуци што ги испушта гарантираат вашето бебе да има одлично време кога учи и се забавува. Симпатичната камила е совршена за закачување на количка или на кревет..
1.300 ден.
Повеќе

Овој сладок Chameleon има се што ви треба за раниот развој на вашето бебе. Испушта звуци кога го тресете, а вклучува и неколку ленти за да го направат учењето бои позабавно. За опашката е прикачен и силиконски држач за заби со портокалова боја Dolce...
1.350 ден.
Повеќе

Розовите и белите риги изработени од извезена ткаенина што се на оваа Baby Antbear го прават многу весел придружник за играње. Исто така, има пластична рачка со шарени монистра. Играчката помага да се подобрат моторните вештини на децата. Зошто децата ја..
1.350 ден.
Повеќе

Нашата прекрасна играчка за активности е совршен придружник за вашето дете секогаш кога сте дома или во движење. Окто ќе го задржи вашето бебе зафатено играјќи со текстураните и интересни ткаенини. Апликативни детали, прстени за заби, тело со топче за тропање ..
1.650 ден.
Повеќе

Овој прекрасен морж има многу мали пријатели, секој има различен облик. Сите негови пријатели можат да бидат испратени во устата на моржот, каде што тој ќе ги чува безбедни. И нашиот морж има свои активности, со клик-клак прстени, плетени заби, панделки и ѕ..
1.750 ден.
Повеќе

Нашата убава коцка за активности е совршен придружник за учење за вашето дете секогаш кога сте дома или во движење. Тоа ќе го задржи вашето бебе зафатено со играње со текстурирани ткаенини. Сите 6 страни имаат интересни карактеристики дизајнирани за вашето дет..
1.850 ден.
Повеќе

Оваа голема играчка има различни различни активности за да ги забавува децата со часови. Направена е од плетена ткаенина и содржи огледала, тропалки, цвет во џебот и дел за заби на опашката и ушите.Зошто децата ја сакаат оваа играчка:• Звуци: децата ќе ужи..
2.150 ден.
Повеќе

Овој симпатичен возрасен и бебе мајмун ќе обезбеди повеќечасовна забава за бебињата и децата. Научно тестирана и одобрена од образовни експерти, оваа забавна играчка предизвикува учење преку самооткривање и родителско водство...
2.190 ден.
Повеќе

Овој голем кит има уста со патент што може да се отвори за да се извади малата риба-играчка, бебе октопод. Симпатичниот кит, исто така, има перки, силиконски дел за заби и огледалце...
2.290 ден.
Повеќе

Сензорната играчка Anteater има живописен лик и нуди многу активности за децата. Силиконскиот апарат за заби се чува безбедно во џебот, додека тропалката од левата страна помага да се подобри препознавањето на звукот кај децата. На десната нога, вратата за ѕир..
2.300 ден.
Повеќе

Овој џиновски кенгур е апсолутно совршен за гушкање! Доаѓа со бонус бебе Џои, а дополнително, џебот за кенгур има и глодалка. Зошто децата ја сакаат оваа играчка: Звуци: Децата ќе уживаат да создаваат звуци користејќи ги тропалките на играчката. Боја: В..
2.300 ден.
Повеќе
Прикажани 1 до 15 од 15 (1 страни)