Потребна ви е помош?
+38978450546

Dolce Toys - Shaker Parrot Играчка

990 ден.
  • Производител: Dolce
  • Шифра:96014
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Сензорната мека играчка Shaker Parrot може да испушта звуци и да создава ритам.

Зошто децата ја сакаат оваа играчка?
Звуци: Децата ќе уживаат во создавањето звуци со користење на играчката.
Боја: Варијацијата на бојата ги прави многу привлечни за љубопитните бебиња.
Материјал: Висококвалитетниот, безбеден дизајн значи дека бебињата можат да користат различни делови од играчката со заби.

Образовни придобивки:
3Д дизајнот им помага на малите деца да ги разликуваат различните модели со тактилна игра.
Играчката помага да се поврзат моторичките вештини на бебињата со аудитивно учење.
Визуелното учење се провоцира преку перцепцијата на боите.
STEM Одобрена за употреба во раното детство.

Други карактеристики:
Меки делови за употреба
Нетоксичен (без формалдехид, без БПА)
Дизајниран во Франција
Погоден за 0+

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи