Потребна ви е помош?
+38978450546

Sensory Mats "Shining Sun" Сензорсна подлога сет од 3 pcs

2.500 ден.
  • Производител: Ortoto®
  • Шифра:0022
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

ОРТОТО е иновативен бренд кој е специјализиран за развој на сензорни ортопедски подлоги за масажа наменети за децата и возрасните. Истите се дизајнирани за да ја подобрат циркулацијата на крвта, да го ублажат стресот и да поддржат активен животен стил. Ортото подлогите се направени од врвен квалитет, сертифицирани, хипоалергични, без мирис и материјали што може да се рециклираат.

 

+ Супер издржливи

+ Лесно се перат

Се користат многу години

 

 ОРТОТО подлогите за масажа овозможуваат:

 + Подобрување на циркулацијата на крвта,

 + Подобрување на имагинацијата,

 + Корекција на рамно стапало,

 + Развивање на вестибуларниот систем

 

Карактеристики на производот (сетот):

 

Сет од 3 сензорни подлоги "Shining Sun"

Боја: Повеќебојни

Димензии на секоја подлога: 30x30cm

Сетот содржи3 различни бои на подлоги Shining Sun

Направени од тестирани и сертифицирани материјали

Без БПА и фталати

Возраст: од 2 години. За млади и стари!

Можете да ги користите внатре и надвор од домот. Лесно се одржуваат

Производ дизајниран заедно со физиотерапевти и специјалисти

Доаѓаат спакувани во убава картонска кутија

Дизајнирани и произведени во Европа

Меѓународен сертификат TÜV Сертификација EN-71

CE сертифициран

*Фотографијата има информативен карактер, секој сет е составен поединечно и боите може да се разликуваат.

 

Зошто да изберете Ortoto:

 

Ortoto е млада Латвиска компанија, ексклузивен креатор на сензорни подлоги, за возрасни и деца, развиена заедно со физиотерапевти и специјалисти

Различните природни површини на подлогите претставуваат различни нивоа на стимулација, насочени кон специфични потреби на човечкото тело, како што се корекција на рамни стапала, несоница и стрес, отечени стапала.

Ортото подлогите се направени од врвен квалитет, сертифицирани, хипоалергични, без мирис и материјали што може да се рециклираат.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар