Потребна ви е помош?
+38978450546

Kinderscooter Тротинет

5.900 ден.
  • Производител: Kinderfeets®
  • Шифра:03647
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Откријте ја Вашата следна авантура со Kinderscooter! Опремен со 3 EVA гуми без воздух и нетоксични рачки за непречено и удобно возење, овој тротинет нуди можност за мали деца кои се желни да почнат самостојно да крстарат. Управувајте со рачките во која било насока во која сакате да одите и користете ги нозете за да се туркате напред!

Киндерскутерот е изработен од бреза, буково дрво, бои на база на вода и завршни облоги безбедни за деца од одржливи извори. Додека го истражуваат светот на тркала, малите ја развиваат својата рамнотежа и координација, ги зајакнуваат грубите моторни вештини и стекнуваат самодоверба. Погоден е за возраст од 2 години и постари.

Димензии: (Д x Ш x В):  61x33x65 cm; Ограничување на тежината до 25 кг. Достапен во варијанта на природно дрво со бели детали. 1 година гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар