Потребна ви е помош?
+38978450546

Дрвен Баланс Велосипед Без Педали Bamboo

5.990 ден.
 • Производител: Kinderfeets®
 • Шифра:98571
 • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Ви го претставуваме новиот велосипед Kinderfeets® Bamboo! Дрвените велосипеди од бамбус Kinderfeets® се рачно изработени и еколошки, наменети за деца од 2 до 6 години.

Уникатните карактеристики како што се потпирачите за нозе, биоразградливи гуми без воздух и прагот со низок рам го прават совршен Kinderfeets® велосипедот без педали.

Kinderfeets® Bamboo доаѓа во истиот облик и дизајн како наградуваниот и патентиран Kinderfeets® Classic велосипед без педали, освен што е направен од бамбус.

Инвестирањето во Kinderfeets® е инвестиција во иднината на нашите деца. Изработени се од одржлив бамбус. Безвоздушните гуми EVA се целосно биоразградливи, но функционираат слично како гумите на надувување.

Карактеристики:

 • Kinderfeets® Bamboo и Kinderfeets® Tiny Tot 2in1 се добитници на Family Choice Awards 2016,
 • Наменет за возраст од 2 до 6 години, издржливост до 30 кг,
 • Првиот детски велосипед на две тркала, 
 • Рачно изработен од бамбус и за секој продаден велосипед, Kinderfeets® засадува дрво,
 • Потпирачите за нозе им помагаат на децата правилно да ги постават нозете додека возат и ги подготвуваат малите деца за возење велосипед со педали, 
 • Биоразградливи гуми без воздух, EVA,
 • Ергономски дизајнираната позиција на седиштето и управачот нудат максимална удобност,
 • Прилагодливо седиште со минимална до максимална висина: од 33 см до 41 см, 
 • Велосипедот без педали Kinderfeets® има сертификати за безбедност на CE, Inetertek и SGS,
 • Димензии на велосипед: 86 x 38 x 56 cm,
 • Тежина: 3,7 кг
 • 1 година гаранција.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи