Потребна ви е помош?
+38978450546

Balance Disk Баланс Диск

3.290 ден.
  • Производител: Kinderfeets®
  • Шифра:9999
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Изградете физичка издржливост и тестирајте ја вашата агилност со Kinderfeets Balance Disk! Изработен од дрвен бамбус и рециклирани пластични шишиња, дискот е совршена одржлива алатка за развој на стабилност на телото, јачина на јадрото, добро држење на телото и врска помеѓу умот и мускулот.

Децата можат да ја тестираат својата рамнотежа и координација додека развиваат важни мускулни групи и ја подобруваат нивната способност за концентрација. Родителите исто така можат да вежбаат балансирање со добро држење на телото. Погоден за возраст од 3 години и постари - дискот нуди забава за целото семејство!

Димензии - дијаметар од 40 см. и издржливост до 136 кг.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи