Потребна ви е помош?
+38978450546

Balance Board Дрвена Баланс Даска Bamboo

4.720 ден.
5.900 ден.
  • Производител: Kinderfeets®
  • Шифра:9995
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Дрвената баланс даска Kinderfeets® Kinderboard им овозможува на децата да ги усовршат своите моторни вештини, а воедно е и повеќенаменска играчка преку која можат да се лулаат и лизгаат, а истовремено може да се користи како тунел за воз или автомобил.

Баланс даската е одлична играчка која поттикнува отворена и активна игра и ја стимулира имагинацијата на детето. Kinderfeets® Kinderboard е корисна детска играчка за вежбање рамнотежа и учење нови вештини. Баланс даската најпрво се користела во училиштата во Валдорф. Дизајнирани се за да им помогне на децата да развијат чувство на рамнотежа, да го стимулираат вестибуларниот систем и да стекнат длабоко чувство на свесност за нивното тело.

Забележетe го развојот на имагинацијата на Вашето дете додека игра со дрвената баланс даска Киндерборд. Може да стане лулашка, тобоган, бар, брод, простор за одмор, куќа или лежалка за кукли и плишани пријатели, сцена за претстави, тунел и уште многу други можности за истражување. Киндерборд издржубва носивост до 220 кг, им овозможува на децата забавна и активна игра, подобрување на моторните вештини и координирање на телото. Секоја Kinderboard Bamboo е изработена со користење на слоеви од бамбус - исклучително издржлив и силен материјал кој е природно доволно силен за да издржи доживотна енергична игра. Ова е играчка што Вашето дете ќе ја користи и како тинејџер.

Дрвената баланс даска може да се користи во затворени простории или на отворено. Идеално за игра дома во дождливи денови, во градинки и училишта или во сончеви денови на отворено.

Карактеристики:

  • Наменета за деца од 18 месеци, издржува до 220 кг
  • Баланс даската е погодна за надворешна и внатрешна употреба,
  • Играчката е еколошка, направена од дрво од бреза FSC,
  • Баланс даската на Kinderfeets® има сертификати за безбедност на CE, ASTM, EN71 и FSC,
  • Димензии: 81 x 30 x 18 cm,
  • тежина: 1,9 кг,
  • 1 година гаранција

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи