Потребна ви е помош?
+38978450546

Tolo Bio Pop Up Toy Dinosaurs for 1-2 years

2.150 ден.
  • Производител: Tolo Bio
  • Шифра:76009
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Влезете во возбудлив свет на забава и учење со нашите Tolo Bio Pop Up Toy Dinosaurs! Оваа весела скокачка кутија содржи 4 преслатки бебешки дино кои чекаат да бидат откриени. 

Нашата играчка не е само забавна, туку и едукативна! Додека вашето малечко се забавува, се стимулираат важните развојни вештини. Од препознавање бои до координација на рака-око и способност за решавање проблеми, секој аспект од искуството со игра придонесува за растот и развојот на вашето дете. Со допирање и фаќање на диноците и притискање на врвот на јајцето за да се вратат внатре, тие ја разбираат причината и последицата, зголемувајќи ги нивните когнитивни вештини.

Понатаму, нашите Tolo Bio Pop Up Toy Dinosaurs помагаат да се подобри помнењето на вашето малечко додека ги откриваат различните начини како да направат диноата да никне од јајцето. Играчката ја поттикнува љубопитноста на вашето дете и ја поттикнува неговата имагинација, овозможувајќи му да го истражува праисторискиот свет на забавен и привлечен начин.

Наменета е за возраст од 12+ месеци


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи