Потребна ви е помош?
+38978450546

Tolo Bio Toy Shape Sorter Teapot

1.850 ден.
  • Производител: Tolo Bio
  • Шифра:76008
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Може да се користи како сортирач на форми или чајник! Доаѓа со 4 мини шолји за чај кои можат да се стават во внатрешноста на чајникот. Обрнете внимание на боите бидејќи одговараат на дупките на чајникот. Кога ќе го извадите капакот, лесно можете да ги извадите чашите. Ставете ја вклучената проѕирна чаша внатре и наполнете ја со вода за да создадете вистинска забава за чај. Чајникот не е погоден за топли течности. Погоден за возраст од 12 месеци па нагоре.

Развојни вештини:

-       Препознавање на бои

-       Решавање на проблем

-       Меморија

-       Фини моторни вештини

-       Допрете и фатете

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи