Потребна ви е помош?
+38978450546

Wooden Arches Rainbow Дрвена Играчка

3.900 ден.
  • Производител: Kinderfeets®
  • Шифра:3635
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Истражете ја оригиналната играчка што се користи во играта Валдорф и Монтесори: Големите дрвени лакови на Kinderfeets!
 

  • 12 лакови кои им овозможуваат на децата да сортираат, собираат и да се развиваат когнитивно, уживајќи во имагинативна слободна игра. Откријте ги сите бесконечни начини на кои лаковите можат да бидат вклучени во сценаријата за игра.
  • Секој лак е рачно изработен, па ако ви се чини дека некој не одговара како што треба – слободно можете да го ротирате! Изработени се со користење на FSC-сертифицирано борово дрво.
  • Достапни во rainbow и natural варијанта, наменети за деца на возраст почнувајќи од 12 месеци.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи